Zrozumienie

To jest to co mnie głównie ostatnio zajmuje… Staram się dowiedzieć z czego wynika nie zrozumienie drugiego człowieka, dlaczego ludzie czasem nawet nie próbują zrozumieć innych…
Nie mówię tu tylko o braku zrozumienia dla mniejszości seksualnych, ale też dla ludzi, którzy się w jakikolwiek sposób wyróżniają, np dla ludzi, którzy mają kolczyki w innych miejscach niż uszy, tatuaże, pofarbowane włosy na różne dziwne kolory czy w innych sposób zmieniają swój wygląd, albo zachowują się trochę inaczej (w pozytywny sposób inaczej – ale jednak są traktowani jako inni).
Na każdym kroku widzę tylko brak zrozumienia jednych przez drugich… i tego właśnie ja nie mogę do końca pojąć…
Czy na prawdę tak trudno zrozumieć jest innych?
Ja staram się zrozumieć każdego, na prawdę każdego… Próbuję zrozumieć ludzi, którzy żyją własnym stylem życia, ludzi wyglądających może czasem dziwnie, chorych, samotników ale też takich ludzi jak gwałciciele, mordercy, pedofile i różni, różni inni. I szczerze mówiąc nawet mi się to udaje! Nie znaczy to oczywiście, że kogoś próbuję usprawiedliwiać, bo tak nie jest, próbuję tylko zrozumieć! Bo kiedy ja czegoś nie rozumiem jest mi z tym źle! I nie apaluję, żeby każdy rozumiał takich ludzi (mówię tu o trzech wymienionych jako ostatni, bo zrozumienie dla takich ludzi może się niektórym wydawać dziwne), ale ja po prostu chcę ich zrozumieć.
Dlatego tym bardziej nie wiem dlaczego ludzie nie robiący innym nic złego nie znajdują zrozumienia… dlatego, że są inni… nie pasują? no nie wiem, chyba tak jest
ja czasem czuję się tak jakbym nigdzie nie pasował…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.