’Własna Legenda’

„- To jest coś, co zawsze pragnąłeś robić. Każdy z nas we wczesnej młodości wie dobrze, jaka jest jego Własna Legenda.
– W tym okresie życia wszystko jest jasne, wszystko jest możliwe, ludzie nie boją się ani pragnień ani marzeń o tym, co chcieliby w życiu osiągnąć. Jednak w miarę upływu czasu jakaś tajemnicza siła stara się dowieść za wszelką cenę, że spełnienie Własnej Legendy jest niemożliwe.
(…)
– To są siły, które na pierwszy rzut oka wydają się złe, ale tak na prawdę uczą cię, jak tworzyć Własną Legendę. Przygotowują twojego ducha i twoją wolę, bo na tej planecie istnieje jedna wielka prawda: kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to, że pragnienie owo zrodziło się w Duszy Wszechświata. I spełnienie tego pragnienia, to twoja misja na Ziemi.

[A teraz trochę na poważnie o zawodzie. Tzn. żałobnik to też jest na poważnie, bo uważam, że ciekawa praca, no ale na poważniej.]
Zastanawiam się dlaczego od razu o tym nie pomyślałem? O tym, że układając przyszłość powinno się wziąć pod uwagę marzenia z dzieciństwa… bo one na prawdę mają sens i są ważne.
Nie mogę być policjantem, ale mogę studiować resocjalizację! I od razu powinienem na to wpaść, ale ciągle popełniam błędy… choć plusem jest to, że co raz szybciej zdaję sobie z nich sprawę. Poza tym nawet jeśli zupełnie nie mogę być policjantem, to byłbym chociaż bliżej tego zawodu no i nie zamykam sobie drogi w tym kierunku… tak w razie by zdarzył się jakiś cud ;) (A poza tym wierzę w resocjalizację).
Nie obchodzi mnie, że może być trudno, bo ja zawsze dostaję to czego chcę :> jeśli tylko… chcę. A chcę. Chyba chcę, bo mówi się, że dobrze jest mieć wyższe wykształcenie nawet jeśli nie pracuje się w tym zawodzie. Jeśli więc mam mieć jakieś wyższe, to dlaczego nie takie, które mnie na prawdę interesuje…
A nawet jeśli mi się nie uda, to przynajmniej będę miał świadomość, że spróbowałem. I nie będę kiedyś żałować, że tego nie zrobiłem, albo zastanawiać się jak by to było gdybym spróbował!
Na dodatek moja ciocia wykłada na takim kierunku (jak się niedawno dowiedziałem)! To zawsze jakaś pomoc.
Wiem już teraz co powinienem w życiu zrobić! Przynajmniej spróbować!
„I tylko jedno może unicestwić marzenie – strach przed porażką.”
cytaty z „Alchemika” P. Coelho

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.