Jeszcze parę linków

Ostatnio zbieranina linków, dziś znowu mam:

„Płeć – Kiedy dar Boga staje się przekleństwem” – talk show na YT w trzech częściach:
1/3 – Ania
2/3 – eksperci – tu mi sie podoba jak D. mówi o tych, którzy nie wiedzą kim są i że to jest dopiero problem…
3/3 – ksiądz – tak! ma rację! spisek! a wszystko przez Żydów, masonów i pedałów! :D (komentarz z forum: „Wszystko było dobrze, dopóki nie wypowiedział się ksiądz” ;) )

Florencki kapłan błogosławi związek transseksualistki – watykańscy prawnicy kanoniczni protestują – tia… są takie błogosławione związki i w Polsce czy to się komuś podoba czy nie… no ale jeden akapit z artykułu przytoczę, bo celna uwaga:
„Używając odniesień mniej metafizycznych, kościół konsekwentnie powołuje się na pojęcie „osobowości płciowej”, której zmienić się nie da, nawet jeśli zmienimy wygląd własnego ciała. Z jednej strony zatem sugeruje prymat duszy / psyche nad kształtem materii, z drugiej zaś spotykając się z człowiekiem o męskiej lub żeńskiej osobowości uparcie zaprzecza jej z uwagi na… ciało posiadane przez tę osobę w momencie urodzenia.”

„Fronda” o współczesnych ideologiach („Fronda” 2006/40) – jak „Fronda” to wiadomo czego się można spodziewać ;) ale po prostu muszę tu skomentować:
„Jose Silva (twórca Metody Silvy – groźnej, gnostyckiej ideologii okultystycznej)” – ja mam wrażenie, że w redakcji to oni sobie jaja robią :D niestety jednak obawiam się iż jest to mylne wrażenie i oni tak na poważnie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.