technika idzie do przodu, a ja się chyba starzeję…

Chyba się starzeję ;) co raz mniej podobają mi się nowości… Po formacie (i wymianie pamięci RAM, tak! mam teraz 1GB + to co miałem) postanowiłem jednak przyzwyczaić się do wyglądu XPekowskiego (trza iść z duchem czasu, pewnie Visty i te inne przyszłe nie będą miały mojego ulubionego wyglądu W98 – czyli wyglądu prawdziwie komputerowego ;) ). Teraz wszystko jest takie opływowe, zaokrąglone, wypukłe, błyszczące, że aż rzyg, no ale co zrobić. Baa, ściągnąłem sobie nawet skórkę do Maxthona (to też jak zobaczyłem nową wersję Maxthona to gorzej mi się zrobiło ;) no ale udało się to przyzwoicie dostosować), skórka jest czarna (stylizowana na Aresa – ten program do ściągania), więc ładna, ale coś czuję, że też się nie odnajdę i wrócę do standardu za jakiś czas. Chociaż nie powiem, design Aresa właśnie i Windows Media Playera 11 jest całkiem ładny (no ale WMP 11 nawet nie ściągam, ostatnio mi procesor zżerał, to teraz nie ryzykuję, i wcale nie używam, bo SubEdit jest do wszystkiego dobry, a wszak w słuchaniu muzyki chodzi o słuchanie muzyki a nie oglądanie odtwarzacza). A Ares to jest już nawet przeglądarką internetową, no to akurat mi nie przeszkadza, niech jest na zdrowie ;) lubię go. Photoshopa CS2 znaleźć dziś to niemal cud. Już CS 3 i 4 są, a ja wciąż uważam, że dwójka ma opcji nawet w nadmiarze… Jeszcze żeby mi tak wtyczka do Power Project działała tak jak chcę, to może bym się jakoś z tym wszystkim pogodził ;) (także z tym, że teraz mam do wyboru albo wyświetlanie kontaktów na gg po kolei jak leci, albo grupa pod grupą… oczywiście nie wiem już co gorsze i co za debil uważa, że grupy kontaktów w formie drzewka są lepsze, chyba ktoś kto ma 15 kontaktów i 2 grupy, bo na pewno nie ktoś kto ma np. 50 kontaktów i 8 grup…).
Niby wszystko pięknie ale… mam wrażenie, że gdzieś po woli zatraca się funkcjonalność na rzeczy wyglądu, a ja i tak byłem i jestem zwolennikiem prostoty (bo jak mam pośród tych wszystkich przepięknych, ale mało intuicyjnych przycisków szukać tego o co mi chodzi, no to sorry…). Bo to w sumie się rozchodzi o funkcjonalność, intuicyjność… tak szczerze, to z przeglądarek IE do najnowszej wersji był pod tym względem najlepszy (w najnowszej wciąż nie najgorzej wygląda), na drugim miejscu jest oczywiście Maxthon (toteż go używam) choć co wersja to gorzej. Firefox… da się tego używać (pomijając inne rzeczy, no ale mówimy o wyglądzie), ale już Opera ta czarna, no to ja się gubię. Google Chrome… szybka jest i ma parę fajnych funkcji ale ten wygląd (no ale może też się da zrobić to co w najnowszym Maxthonie, nie grzebałem w ustawieniach). Ja nie wiem, może to się komuś podoba, ale ja chcę mieć domek, strzałkę w prawo, strzałkę w lewo, czerwone kółko z krzyżem oraz zielone strzałeczki, bo wtedy wiem do czego służą te przyciski, a nie jakieś kółka, kwadraty czy cholera wie co tam jeszcze bo nim się skapnę, że to służy do odświeżania, a tamto to jest „wstecz” a jeszcze coś innego do wywołania strony startowej, to mnie prędzej chuj strzeli. Na prawdę.
Jakby się wszyscy uparli na zmiany, Interia na poczcie też parę kosmetycznych zmian wprowadziła. Ok – wiadomości w html-u otwierają się od razu – to jest w porządku, ale że mi nadawcy nie pokazuje całego (w widoku skrzynki) tylko tyle ile się w linii mieści, to mi się nie podoba, jakby nie mogli przenieść reszty do drugiej linii albo rozszerzyć tego okna. Foldery alfabetycznie są w porządku, niemożność zakładania podfolderów też mi nie przeszkadza, ale żeby te istniejące wcześniej podfoldery nie znikły… bo mam wrażenie, że jeden mi zniknął i lepiej żebym sobie nie przypominał co tam było. Bo jak sobie przypomnę, że miałem tam np. namiary na ludzi z Allegro, od których kupiłem coś, co jeszcze ma gwarancję, to Interia będzie biedna ;) Tak to już jest, 2 rzeczy na plus to 3 spieprzą.
Przynajmniej MiniOffice się rozbudował, a wciąż wygląda normalnie – to warte pochwalenia.
Ech, nie lubię pisać o takich przyziemnych sprawach ale czasem trzeba.
Jedyne co jest ładne, to moja nowa tapeta :D

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.