Tagi bloga (na dzień 31.05.2010r.) [istotna edycja/zmiana kilku tagów dnia 28.04.2011]

Otagowałem sobie bloga, tak, dokonałem tego! :D To znaczy przeczytałem go od początku do końca. Tak dla orientacji: przeczytanie jednego roku zajmuje cały dzień ;) Ale może niech to będzie notka informacyjna, o uczuciach temu towarzyszących następnym razem.
Cieszę się, że to zrobiłem, bo miałem już poczucie, że to jest śmietnik. Wrzucam tu wszystko i tak na prawdę to sam nie bardzo mogłem się zorientować co gdzie jest, a wyszukanie czegoś było możliwe praktycznie tylko dla mnie przez wyszukiwanie ale w tekście bloga (po słowach zawartych w treści), który mam zarchiwizowany na dysku… także – mało praktyczne ;) zwłaszcza, że nie zawsze pamiętałem jak by dane treści wyszukać. No i chciałbym się przysłużyć innym, a z czasem będzie jeszcze gorzej, bo dla mnie to miejsce jest też zwyczajnym pamiętnikiem i nie chcę zbytnio zmieniać jego charakteru. Teraz są tagi, nie ma problemu :)
Tagi nie są widoczne na stronie głównej (trochę kombinowania ze stylami i jestem z siebie dumny ;) ), bo tak. Chociaż ja wiem, google i tak patrzy ;) ale no już na to nie poradzę nic… (znaczy mogę „noindex” ale też nie chodzi o to żeby w ogóle nie wyszukiwało nic), także lista będzie na podstronach z archiwum.

Jeżeli chodzi o tagi (nazwy, treść), swoim sposobem muszę sporo wyjaśnić. Starałem się, ale uczciwie trzeba przyznać, że otagowanie nie jest idealne… no i i tak bardzo subiektywne z pewnością. Są kategorie co do których starałem się bardziej i takie które wpadły mi jakoś tak nagle i do tych wielkiej wagi nie przywiązuję. Część tagów jest „dla czytających”, większość chyba jednak przede wszystkim dla mnie (żebym szybko mógł znaleźć pożądane treści – jak np. moje stanowisko w różnych sprawach). Myślę, że najlepszą funkcją tagów jest hasłowy opis notek (dlatego są na początku notki, nie na końcu), ja osobiście nie próbuję klikać w „transseksualizm-przed” na przykład, bo jest to 380 notek… no ja bym się o mój procesor obawiał :D Większość jednak nie ma tak zatrważającej ilości notek pod siebie przyporządkowanej ;) Chmura tagów niestety nie działa na podstronach, więc nie będzie widać ile notek zawiera się w danym tagu, ale cóż… nie można mieć wszystkiego. Listę musiałem zrobić poniekąd ręcznie :P
Niektóre tagi przyszły mi do głowy z czasem, niewykluczone więc, że we wcześniejszych notkach były treści, które by się w tag też wpasowały… no cóż, nie da rady umysłem ogarnąć tego wszystkiego. Najważniejsze rzeczy otagowane są i i tak jestem zadowolony.
Zawarłem polskie znaki, mam nadzieję, że to nie będzie problem… gdyby jednak był, to kilka kliknięć i można to zmienić.
Teraz zastanawiam jak je uszeregować i jak to ująć… Może raczej tematycznie niż alfabetycznie i do wielu dodam kilka słów komentarza.
Na dzień dzisiejszy mam ponad 150 tagów (no ale na prawie 7 lat pisania i ponad 800 notek…), niektóre mają w ogóle tylko jedną notkę czyli w sumie mógłbym je sobie podarować… ale nie, skoro tak mi przyszło do głowy to już są, poza tym… może się przydadzą nawet te.

Najważniejszy tag: „transseksualizm” – tak miał brzmieć, ale potem sobie pomyślałem, że to byłby tag zbyt ogólny… na tyle ogólny, że też właściwie nieczytelny, podzieliłem go więc na 4 tagi :P
transseksualizm-przed – myślę, że patrzenie na pewne sprawy zmienia się w miarę postępów leczenia… nie jest to oczywiście sztywny moment (bo to jest proces), jednak jakiś podział chciałem obrać, więc za ten punkt graniczny obrałem początek leczenia rozumiany jako pierwszy zastrzyk… i tak wszystko co było wcześniej ma tag „-przed”, a wszystko co później „-po”.
Jeszcze jedna ważna sprawa: to nie są notki, w których piszę o transseksualizmie (nie tylko), to są notki, które pisałem z perspektywy transseksualisty. Są wśród nich takie notki, które postronnym być może wydadzą się w ogóle niezwiązane z tematem, wiedzcie jednak, że ja pisałem je przez pryzmat tego problemu… No „je” w sensie całe notki, a czasem tylko znaczą ich część po prostu… więc także umiejscowienie taga ma trochę sensu – jeżeli jest na początku, to z dużym prawdopodobieństwem można orzec, że cała notka jest przez pryzmat (lub przynajmniej ogromna jej część, albo ważny fragment), jeżeli gdzieś dalej, to jest to albo mniejszy fragment albo w dalszej części notki.
Notek z tagiem „transseksualizm-przed” jest więc dokładnie 380.
transseksualizm-przed-wzmianka – są takie notki, w których na temat transseksualizmu napisałem może z trzy zdania, a często nawet jedno :P nie chciałem ich ignorować, ale nie chciałem też nadawać im wartości tym tagiem ogólnym, dlatego nadałem taki tag. Kategoria zawiera 46 notek.
transseksualizm-w – jak wyżej tylko w trakcie leczenia
transseksualizm-w-wzmianka – jw., jakiś drobny fragment notki związany z tematem; w trakcie leczenia
transseksualizm-po – jak wyżej, tylko po leczeniu (umownie „po” – patrz notka 28.04.2011)
transseksualizm-po-wzmianka – jw., drobne nawiązania
transseksualizm-obiektywnie – jakieś fragmenty prac naukowych czy badań w temacie
transseksualizm-linki – notki zawierające linki na temat transseksualizmu działające na dzień dzisiejszy (wiadomo, wszystko znika z czasem… ale nie jestem w stanie tego kontrolować, co nie działało to nawet nie tagowałem, może raz na jakiś czas sprawdzał będę te linki i kasował tag z notek, w których linki przestaną działać)
transseksualizm-nawiązania – różne takie, czasem dość luźne nawiązania do tematu transseksualizmu na które natrafiłem w literaturze czy filmie).
transseksualizm-media – transseksualizm w mediach, za dużo to tego nie było :D (albo ja nie przywiązywałem wagi do tagu… chciałem jakoś te kilka notek oddzielić od innych to jest tag, ale nic nadzwyczajnego)
transseksualizm-sztuka – sztuka albo „powiedzmy sztuka” ;) Jakieś grafiki tematyczne itp.
książki-trans-itp – książki o transseksualizmie, lub z jakimś wątkiem (także płci).
filmy-trans-itp – jak wyżej tylko filmy.
leczenie – notki, w których pisałem o leczeniu, z tym że „leczeniu” szeroko pojętym, bo tutaj już nie rozgraniczałem. A więc zarówno lekarze, leczenie, efekty a także wszelkie sprawy urzędowe. Nie wiem na ile dokładny to jest tag, tzn… na pewno są tam najważniejsze rzeczy (relacje z operacji itp.) ale są też pewnie pierdoły :P Może przeczytam te notki jeszcze raz, jakieś nieważne wywalę z taga, bo mogłem być nadgorliwy w tagowaniu :D
leczenie-koszty – no tu będzie trudno… kilka notek z tego taga jest ukrytych, dlatego koszty NIE będą dokładne (ale to chyba nie takie ważne, ogólny koszt też gdzieś tam podliczyłem), tak dla siebie zrobiłem tego taga raczej (bym znalazł przez panel administracyjny).

osobiste – hmm… w zasadzie wszystkie notki są moje osobiste ;) jednak tym tagiem oznaczyłem notki jakieś wyjątkowo dla mnie emocjonalne (częściej chyba „na smutno” ale niekoniecznie). Uwaga, bo też kilkaset notek.
wyjątkowe – notki, które mnie osobiście najbardziej się podobają ze względu na treści, układ, formę… czy tam sam nie wiem na co jeszcze. Definitywnie nie „śmieciowe” notki ;)

To tyle jeśli chodzi o ścisłe pilnowanie tagów. Kolejne już niekoniecznie są tak pedantyczne ;)
Dalej są notki w różny sposób o mnie:
ubiór – jak bardzo ubiór mi przeszkadzał… a potem mniej.
wygląd – trochę jak wyżej (więc raczej mój, ale może i coś obiektywnie…)
marzenia – wspominam moje marzenia… najróżniejsze.
praca-wymarzona – (opis wspólny do tego i poniższego taga „praca”), najpierw pisałem o tej pracy wymarzonej :P potem o pracy planowanej i takiej którą wykonywałem… dlatego podzieliłem tagi na dwa, chciałem to jakoś odgrodzić, ale one nie są takie ścisłe… Bo to czasem trudno odgrodzić marzenia od planów, poważne plany od tych tylko tak sobie rzuconych…
praca
przyszłość – moje rozważania, myśli, plany dotyczące mojej przyszłości
wspomnienia – moje różne…
dzieciństwo
ojcostwo – z mojego punktu widzenia… No wszystko jest z mojego punktu widzenia, ale wiadomo o co chodzi…
przemyślenia – w sumie cały blog to przemyślenia :D ale tu otagowane to co tak konkretnie wyłapałem…
wyobraźnia
sny – notki, w których pisałem o jakichś swoich snach.
pamiętnikowe – o czym chcę pamiętać szczególnie
spotkania – z kimś poznanym w necie :)
światowe – światowe wydarzenia godne wspomnienia
edukacja
matura – jak widać. Chociaż już w chwili tagowania zacząłem żałować, że nie dodałem jeszcze taga „studniówka”, co by od razu było widać ile stresu przeżyłem w związku z tym, że NIE szedłem :| No i generalnie w tym tagu też jest sporo o ciuchach…
psycholog – moje doświadczenia z psychologiem
rodzina – jak widać… ale uczciwie przyznaję, że jest to tag, którego świadomie w niektórych miejscach nie postawiłem… bo… bo nie chcę mieć do nich łatwego dostępu…
samonienawiść – bo czasem nie pałam do siebie gorącymi uczuciami…
strach – a czasem się boję…
zazdrość – albo zazdroszczę, ale też piszę o zazdrości.

Następne też są moje jakby nie było :P ale inaczej, już raczej tak o danej rzeczy/uczuciu niekoniecznie w odniesieniu do siebie (choć też…).
ból
dojrzałość
litość
miłość – co myślę, rozważam…
nie-tolerancja – o „nie” i tolerancji (nie chciałem rozgraniczać)
nienawiść
normalność – w pewnym momencie sobie pomyślałem, że brakuje mi tagu „inność”, ale… szybko doszedłem do wniosku, że za dużo tego by było, tak na prawdę wszystko jest pełne inności
pieniądze – o pieniądzach obiektywnie i subiektywnie…
przekora
przyjaźń
samobójstwo
samotność
sprawiedliwość
szkolnictwo
słabość
uczucia
upór
wychowanie
zrozumienie
związki
zło
złośliwość
śmierć

Następna grupa tagów znowu jest ważna – to już jakieś zawierające moje zdanie na określone tematy (zazwyczaj takie jak tag). Przede wszystkim żebym szybko dotarł do tego, czego szukam:
moje-zdanie – no to bardzo ogólne ;) ale to tak jakbym chciał ogólnie właśnie szukać…
miriam
ts w ciąży – i powyżej – kontrowersyjni transseksualiści, że aż dostali swój własny tag ;)
aborcja
antykoncepcja
apostazja
eutanazja
homo-adopcja
in vitro (wszystkie tagi z tej grupy, to trochę „moje stanowisko” a czasem trochę i emocjonalnie…
kara śmierci
narkotyki
pedofilia
piractwo
pornografia
prostytucja
wielodzietność

I inne tematy (też mniej-więcej ważne albo emocjonalne… już sam nie pamiętam :D albo przemyślenia):
bóg – o Bogu, obiektywnie i emocjonalnie, różnie ;)
religia – o religiach, w sumie chciałem podzielić jeszcze na poszczególne wyznania (islam itp.), ale mi się nie mieściło więc jest ogólnie
kościół – o Kościele co ja myślę itakietam
świadkowie jehowy – chyba jasne ;)
reinkarnacja – co myślę albo tylko sobie rozważam ;)
dusza – jak wyżej; to już takie sobie tagi co do których trzeba przyjąć margines błędu :P
spowiedź
satanizm
szatan

homoseksualizm
biseksualizm
interseksualizm
transwestytyzm
fetyszyzm
seks
seksualność (moja?)

Teraz „społeczne” :P
polityka
głupie ustawy
patriotyzm
rasizm (pasowałby też gdzieś koło nienawiści, czy kontrowersyjnych tematów, no ale… nie wiem sam jak szeregować)
unia

I jeszcze co myślę o takich „drobniejszych” sprawach ;)
debaty – też moje zdanie, częstokroć na kontrowersyjne tematy, ale w formie debat.
alkohol – mój stosunek do alkoholu…
autosugestia – co myślę i co działam w tym kierunku ;)
dieta – bo próbowałem i pewnie jeszcze kiedyś spróbuję :D
jedzenie :D
hiv
hormony – o hormonach tak trochę…
komercja – miało być „kicz, komercja i tandeta” ale się nie zmieściło. Czyli co myślę o modzie i podążaniu za tłumem ;>
koniec świata – bo czasem bym chciał… albo i nie ;D
lato – bo kocham
nasza-klasa – bo wzbudza ambiwalentne uczucia :D
ortografia – bo ludzie przesadzają…
teorie spiskowe – bo… bo chyba jeszcze popiszę :D
walentynki – bo tu też przesadzają…
wojna
wojsko – przemyślenia i doświadczenia ;)
zima – bo nienawidzę.

Takie dla mnie, czyli co lubię, zainteresowania itp…
allegro – w sumie tag miał się nazywać „allegro-wośp” ale w niektórych notkach mi się nie zmieściło, więc już tak zostało. To są notki w których wspominam Allegro lub WOŚP (także notuję swoją aktywność na aukcjach WOŚP), bo to przecież serwisy pochłaniające okresowo niezły kawał mojego życia.
zainteresowania – jak sama nazwa mówi, czyli zbiorczo to co poniżej (+ religia bo też się zalicza)
astrologia – co myślę, co wiem, oraz co się mnie tyczy :P
ezoteryka
parapsychologia
przepowiednie – bo sceptycy też lubią czytać :P
ufo
historia – początkowo chciałem „holocaust” czy jakoś tak nazwać ten tag, ale to nie tak łatwo zdefiniować… więc postanowiłem dać taki bardzo ogólny

Też dla mnie (i o mnie) tylko inaczej:
książki – wzmianki o książkach ogólnie jakie lubię/czytam/chcę przeczytać itp.
s king – bo wyjątkowy :P
filmy – jw. tylko filmy
seriale – jw. seriale
qaf – bo zasłużył :P
oz – jak wyżej :P (poza tym chodzi o to żebym szybko znalazł notki związane z tymi serialami)
muzyka – czego słucham i co myślę
forum – cytaty z forów i takie różne
śmieszne – jak śmieszne to też z forów w dużej części :D i dowcipy itp.
tatuaż – żebym szybko znalazł notki w których wspominałem
telefon – jak wyżej
testy – poważne i te mniej ;)
prawie-jak-ja – moje sobowtóry w literaturze i filmie ;) (czyli z kim się utożsamiam…)
inspiracje – to co polubiłem tak, co tak mi się spodobało, że na pewno nigdy nie zapomnę… no prawdziwe inspiracje…
pisarstwo – bo inspiracje prowadzą często do twórczości :P a ja lubię pisać tak czy inaczej…
wariactwa – a inspiracje oraz pisanie prowadzi do :D nie no, „wariactwa” to takie moje nieszkodliwe wygłupy ;)

wiersze – które lubię
piosenki-teksty – które mi się podobają
cytaty-aforyzmy – jeden klik i wszystkie mam pod ręką
przypowieści-itp – i jak wyżej, wreszcie nie giną w odmętach bloga

A to już… bo mam problemy ;)
enneagram – bo z niego bezpośrednio łatwo przejść do:
fobie lęki i inne zaburzenia – ogólnie
fobia społeczna – konkretnie
prokrastynacja
kynofobia
zdrowie – o zdrowiu tym razem fizycznym (raczej).

„Porządkowe” ( ;) ):
o blogu – jak sam tag mówi, o blogu
html – trochę też o blogu pod kątem programowania… lecz też o moich innych htmlowych przygodach ;)
komputerowo – o komputerzech(-ach) – programy itp.
internetowo – o necie, o tym co w sieci…
ja w necie – gdzie bywam (konkretnie lub ogólnie)
blogi – o blogach ogólnie, blogach które czytam/odwiedziłem itp.
codzienne – treści w stylu „wstałem, zjadłem śniadanie…” ;) (ponad 100 notek!)
bez znaczenia – już jakieś na prawdę śmieci, które bym wywalił gdyby nie to, że nie chcę nic wywalać
okazyjne – świąteczne itp.

Jakich tagów nie ma? Poza tą „innością” (z resztą „normalność” tutaj ujmuję też w pewien sposób stereotypowy chyba), nie ma też tagu „życie” – wszystko to życie, moje życie… I tagu „dlaczego” – tego to żałuję, że nie dodałem, ciekawy jestem ile razy w moich notkach pojawia się to pytanie ;)

Nie wiem tylko jak je umieścić na stronach archiwum… ale tam może zrobię to alfabetycznie. Myślę, że oba podziały mogą być przydatne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.