Wybory – maj 2015 (+ edit z 16.05)

Jak wendigo się do wyborów przygotowywał ;)

Tak bardzo nie byłem w temacie dzisiejszych wyborów w Polsce, że ledwie, ostatniego dnia, zarejestrowałem się na głosowanie korespondencyjne (inaczej musiałbym jechać do konsulatu, ponad 100km, ale pojechałbym jakbym musiał), se tak jakoś późno przypomniałem że to już ;) A bo to wszystko dlatego, że tu u mnie też dziś były wybory regionalne, do rady miejskiej itp. A jako że są to wybory regionalne, to głosować mogą wszyscy mieszkańcy, bez względu na obywatelstwo. Więc też oczywiście byłem, no jakżeby inaczej. Ale najpierw o polskich.

W skrócie: żal.pl jeśli o kandydatów chodzi, naprawdę było ciężko. Dostałem tą listę i tylko załamać ręce. I to nie było tylko moje zdanie, najlepszy komentarz jaki przeczytałem: „Nie ma w tych wyborach żadnego właściwego kandydata. Palikot przespał swoje 5 minut, a reszta to albo myśliwi z dysortografią, albo naziści, albo katolicki reżim.”
No ale nic, wybrać kogoś trzeba (niekoniecznie na Sarnę z krzesłem na głowie :D „Pozycja nr 12. (musisz dopisać)” – strasznie mnie to rozbawiło :D ), więc przedstawię na rozmowie z przyjaciółką jak wybrałem :D

Ja
a swoją drogą dostałem wczoraj liste wyborczą – znów głosuję korespondencyjnie :-) i nie wiem na kogo głosować póki co :D

Ona
nie wiem tez na kogo bo zli tylko sa

Ja
Korwin-Mikke, Kukiz – dwóch *******, Palikot – też niezbyt, Komorowski – PO, reszty nie znam XD
ale muszę poznać, no bo kogoś trzeba wybrać
wpisałem pierwszego, wyszło mi: „Jezus kazał głosować na Grzegorza Brauna. „On spowoduje uhonorowanie mnie na króla Polski, ocalejecie wy i świat. Jezus Chrystus nakazał głosować w wyborach prezydenckich na Grzegorza Brauna.” – LOL XD
i na grafice: „Grzegorz Braun – Katolicki Prezydent Polski” – no to już mam kolejnego, na którego NIE głosować XD

Ona
lol
tak to niestety tragicznie wyglada
ale jak jezus kazal to kazal

Ja
Duda – z PiSu, Jarubas – PSL a na końcu na wiki pisze: „Poparcia udzieliła mu później także Liga Polskich Rodzin[10].”, dzięki XD
jedziem dalej, muszę kogoś wybrać :D

Ona
a nie miala startowac grodzka?
nie ze ma jakies szanse w tym natloku debili

Ja
no niby, ale chyba nie zebrała podpisów albo się wycofała

Ona
szkoda

Ja
nom, w każdym razie nie ma jej na liście :((

Ona
jest jeszcze ogorek

Ja
no… zaraz dojdziemy do niej, tyle że jakoś… nie znam w ogóle XD

Ona
nie ty jeden ;)

Ja
tymczasem lecimy po kolei z listą dalej (no pomijając Korwina-Mikke i Komorowskiego): „Marian Janusz Kowalski – polski działacz polityczny, felietonista i kulturysta, wiceprezes Ruchu Narodowego.” – tyle mi wystarczy XD (z resztą wygląda jak burak XD )

Ona
odpada

Ja
ale musisz to zobaczyć:
http://bi.gazeta.pl/im/2a/4c/f3/z15944746Q,Marian-Kowalski-podczas-konferencji-ONR.jpg
https://(…)marian-kowalski_21938322.jpg(…)
http://i.ytimg.com/vi/TZFJYZlgB9Y/maxresdefault.jpg
XD

Ona
tia, teraz potrzebuje jakis wybieracz albo domestos na kompa XD

Ja
XD
Ogórek Magdalena – o Jezu… nie żebym oceniał po wyglądzie… ale czemu mi się wydaje, że to taka zapchajdziura, bo kogoś trzeba było wystawić, to wystawmy ładną (rzecz względna) buzię, bo kogoś trzeba :/

Ona
tiaaa

Ja
hmm Paweł Tanajno – wygląda ok :D należy do Demokracji Bezpośredniej, na szybko to co przeczytałem o tej partii brzmi dość spoko, muszę oczywiście jeszcze trochę poczytać aale to już jest jakieś światełko w tunelu :D

Ona
no patrz serio?

Ja
znaczy wiesz… ja nie jestem tak do końca przekonany, że demokracja bezpośrednia (czyli żeby prawie w każdej sprawie było referendum) to taki dobry pomysł :PP znaczy nei wiem w sumie, ale jak na tych wszystkich kandydatów to póki co ten mi się wydaje najsensowniejszy (ale jeszcze mi Wilk Jacek do sprawdzenia został)
wpisałem i: „Krótki wykład Jacka Wilka o wspólnych dziejach Kościoła i Rzeczpospolitej” ok, to chyba by było na tyle XD
nie no, jakiś narodowiec chyba też :/
(…)
nom, także ten, chyba jednak ten Paweł Tanajno mi najbardziej pasuje

Tak też zagłosowałem :)
(http://tanajno.db.org.pl/poznaj/ – a zdjęcie na tle tęczowej flagi jest na plus :P ;) )

Wstępne wyniki są powalające. Nie mam tu na myśli pierwszego i drugiego miejsca, bo to czy Komorowski jest lekko pierwszy czy lekko drugi to jak dla mnie niewielka różnica, ale Kukiz na trzecim z 20% i Korwin-Mikke na czwartym (choć ten już tylko z coś ponad 4%)… aż chciałoby się zapytać: ludzie, wy tak na serio? o.O
Najsmutniejsze jest to, że lewicy w Polsce nie ma, po prostu nie ma (pani Ogórek zmyła się na chwilę po ogłoszeniu tych wyników, nawet nie mówiąc na żywo nic do kamer – żenua /oglądałem ten wieczór wyborczy/, za to Kukiz… lepiej by chyba zrobił jakby się zmył, bo ten to dopiero pierdoły wygadywał :D kompletnie nie umie występować przed kamerą w takich okolicznościach /oglądałem w TVP1… ale przed chwilą widziałem jakieś wideo z Polsat News i widzę, że tu nie jest lepiej… a ićpanwfchuj, jak tak go słucham to mam właśnie ochotę NIE wracać do PL :D …po Polskę idzie, całą armią… my na wojnie jakiejś jesteśmy? niektórzy to lubią wszędzie wrogów szukać*/).
Dobry był też komentarz na FB profilu „Lewacka kurwa na 100%”: „Spośród 11 prawicowych kandydatów w pierwszej turze najlepszy wynik nakręcili prawak, prawak i prawak. Zaskoczone?” :D I odpowiedź: „z trojga złego wolę Komorowskiego, zdaje się być najmniej debilnym prawakiem”. Nom, także nie muszę chyba mówić na kogo będę głosować w drugiej turze.
I to też: link – :D

Ale co tam mnie to wszystko w sumie… Daleko bardziej ciekawe były wybory regionalne ;) Kilka tygodni temu dostałem już „zaproszenie” oraz całe dwie normalne książeczki (tyle że z napisami „Wzór” na każdej stronie) czyli pełne listy z kandydatami, takie same jakie dziś dostałem na głosowaniu. Jest to fajne, bo przynajmniej ma się czarno na białym kto kandyduje i jest czas żeby w spokoju wybrać. Natomiast głosów ma się pięć na każdą listę, można je wszystkie oddać na jedną partię lub podzielić, można na partie, można na ludzi, albo część na partie, część na ludzi… Powiem szczerze, że mi się nie chciało tych wszystkich ludzi sprawdzać ;) Tak więc zagłosowałem tylko na partie.
Tu też mógłbym mieć zastrzeżenia, np. CDU na swoich plakatach miało np. hasła: „Czerwono-zielony oznacza: przestępczość, cośtam, cośtam…” i jeszcze jeden podobny – no pewnie, jak się nie ma samemu nic do zaoferowania, to lepiej jechać po konkurentach, jak mnie takie coś wkurza… za to np. Piraci mieli zwłaszcza jeden plakat taki fajny: link – muszę przyznać, że naprawdę fajnie to sobie wymyślili :P (tu chodzi o kwestię uchodźców, z którymi oczywiście prawica ma problem).
No w każdym razie poszedłem na te wybory, pieszo bo to dość blisko (a jednak kupa ludzi tu mieszka, nie jestem przyzwyczajony do 4 sal w jednym lokalu wyborczym :P no ale trafiłem). Dostałem te listy (z tego co skumałem, to obywatele UE dostają jedną zieloną, a tutejsi chyba białą, ciekawe po co to rozróżnienie), zagłosowałem, znó odstałem w kolejce żeby oddać „zaproszenie” i wrzucić każdą listę (w tym zieloną w kopercie) do odpowiedniej urny ;) A potem wychodząc jeszcze zatrzymała mnie jako „co czwartego” pani z ankietą dla ZDFu (chodzi o to, że też już wieczorem podają wstępne wyniki właśnie na podstawie tych ankiet), no to wypełniłem też z przyjemnością ;) I oczywiście moje głosy: 3x Partia Piratów, 1x SPD, 1x Partia Lewicowa. I jak ja kocham kraj, w którym partia, na którą głosuję wygrywa: link :P I w którym może stworzyć koalicję z inna partią lewicową (Zieloni) i w rezultacie lewica rządzi.


* – to dosyć przykre, ale często się mówi, że dawno wojny nie było i może nawet coś w tym jest? Może Polska w tym swoim umartwianiu się w ogóle nie potrafi żyć inaczej? Właściwie możnaby tak trochę psychologicznie do tego podejść – Polacy lubią chyba ustawiać się w roli ofiar, bez względu na to kto jest wrogiem, prawdziwym czy urojonym – jak nie Niemczy czy Rosjanie, to polski rząd, albo media – grunt żeby ten wróg był!)

Edit: 16.05., wyniki:
Andrzej Duda- 34,76 proc., Bronisław Komorowski – 33,77 proc., Paweł Kukiz 20,80 proc., Janusz Korwin-Mikke – 3,26 proc., Magdalena Ogórek – 2,38 proc., Adam Jarubas – 1,60 proc., Janusz Palikot – 1,42 proc., Grzegorz Braun – 0,83 proc., Marian Kowalski – 0,52 proc., Jacek Wilk – 0,46 proc., Paweł Tanajno – 0,20 proc.

O sukcesie Kukiza już mi się nawet nie chce dyskutować. Pogadamy przy okazji wyborów parlamentarnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.