Kontrola endokrynologiczna 2016 ;)

Opiszę sobie kolejną wizytę u endokrynologa, bo może jednak szykuje się zmiana (jeszcze tylko nie wiem czy lekarstwa czy lekarza XD just kidding ;D ).
No więc najpierw mi się wszystko fajnie układało, czasowo idealnie, zajechałem, doszedłem, dzień dobry – na recepcji… A skierowanie? No heloł… specjalnie nie wziąłem XD chciałem sprawdzić czy będą potrzebować, bo teoretycznie nie powinni wymagać. W sumie nie rozumiem dlaczego go wymagają, czytałem że wg prawa po tym jak odpadła opłata 10€ kwartalnie za pierwszą wizytę u lekarza, (i właśnie po to było głównie skierowanie – żeby dwa razy nie płacić), skierowania nie są wymagane… No ale nic, też nie jest to aż taki problem, doślę.
Poczekałem chwilę, pani mnie zawołała na pobranie krwi – co roku inna :P to uczniowie chyba się tym zajmują… a potem znów czekanie… i czekanie… i czeeekaaanie… nie no, serio, tym razem spędziłem tam z godzinę (czyli łącznie z pobieraniem krwi i wcześniejszymi minutami, to z półtora) zanim mnie endo przyjął. Czekałem półtorej godziny na wizytę 5 minutową… No to jest akurat wada tego lekarza, że sprawdził że wszystko za mną, zapytał czy dobrze się czuję, a ponieważ czuję się dobrze, to „do widzenia” i już jest przy drzwiach :D Aaaale halo, halo, ja mam pytanie. Zacząłem wyjaśniać, że w zeszłym roku mi wyszła tak podwyższona ilość czerwonych krwinek… (a nie, to jeszcze zacząłem mówić od razu, jak jeszcze siedział ;) ), to pozaznaczał jakieścośtam na wydrukach i stwierdził, że wszystko sprawdzi i „zajmiemy się tym” (i pytał czy palę i czy chrapię. Nie palę i chyba nie chrapię), to może mieć coś wspólnego z płucami i trzeba to sprawdzić. No spoko, faktycznie komentarz do wyników mam zawsze rzetelny i obszerny, więc… ten lekarz chyba po prostu nie lubi pracować z pacjentami, woli z wynikami :D No w każdym razie już przy tych drzwiach (pół wizyty spędziliśmy na stojąco przy drzwiach ale spoko) mówię, że mi ostatnio napisał, że jak się nie poprawi, to mam przejść na żel… Przyznał, że tak, żel jest trochę łagodniejszy, że zobaczy, bez hormonów oczywiście nie mogę zostać, a ja na to że ja to bym nie bardzo chciał się tym żelem codziennie smarować… On, że rozumie, ale są takie preparaty w kulce, którymi się po prostu po wewnętrznej stronie ramienia przejeżdża… (no ok, to brzmi nawet nie tak źle). A jeszcze zapytałem czy bym nie mógł robić jak kolega – dalej zastrzyki i od czasu do czasu na upuszczenie krwi. Powiedział, że tak można zrobić ale nie uważa tego za najrozsądniejsze wyjście, bo – i tu się zaczyna ciekawe wyjaśnienie – bo wtedy wprawdzie krew będzie w porządku, ale to w czym jest rzecz, to oleistość testosteronu w zastrzykach – drobinki olejku osadzają się w płucach i na to nie pomoże upuszczanie krwi… Mhm… No jak tak, to cóż zrobić, najwyżej trzeba będzie się smarować… Ogólnie usłyszałem jeszcze (gdzieś tam na początku rozmowy o tej nadkrwistości): „Nie chciałbym żeby pan dostał udaru, a co raz młodszy też pan nie będzie”. Coo? Jak już się taki tekst słyszy, to można się staro poczuć :D

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.